Шефилд Юнайтед 0-6 Арсенал: Микел Артета, който спечели титлата, набира скорост и удря Блейдс с пълна сила, за да изпрати съобщение до Ливърпул и Сити - с четири гола в първите 25 минути!
Daily Mail | 2024-03-05 | 02:40:22

И също така, поради всички погрешни причини, за Шефилд Юнайтед, отбор, на който толкова му липсват сили, сърце и приложение, че е цяло чудо, че някой все още се появява да ги гледа.

Отборът на Крис Уайлдър беше допуснал пет гола във всеки от трите си предишни домакински мача, два пъти на Брайтън и веднъж на Астън Вила. Още в началото на сезона, когато смятахме, че всичко е по вина на Пол Хекингботъм, те бяха допуснали осем тук на Нюкасъл.

Мартин Одегаард вкара началния гол за Арсенал, когато те разкъсаха долния клуб

Защитникът на Шефилд Юнайтед Джейдън Богъл завъртя топката в собствената си мрежа за секундата на Арсенал

Остриетата изглеждаха извън пределите си на хартия , и това бързо се разбра на терена

Вашият браузър не поддържа iframes.

Така че може би трябваше да очакваме това. Може би друго скривалище беше мястото, където трябваше да са умните пари. Но това е Висшата лига. Нарича себе си най-добрата лига в света и като такава се предполага, че е конкурентна.

Така че, не, никога не очакваме нещо подобно. Винаги очакваме отборът на аутсайдера да се бие, да бяга и да бъде неудобство, поне за известно време. Но това не беше това на Bramall Lane в една мокра нощ, която ще остане дълго в паметта.

Не, това бяха мъже срещу момчета. Може да направи срещу няма улики. Като такава, това беше страхотна нощ за Микел Артета и неговия прекрасен отбор на Арсенал и абсолютен ужас за Уайлдър и неговия крайно поставен отбор. Не са много присъстващите – млади и стари – някога биха били свидетели на подобно нещо.

Арсенал вкара три пъти през първите петнадесет минути и пет пъти през първото полувреме общо. Те бяха поканени да се разходят из играта и надлежно го направиха. Юнайтед бяха ужасни. Жалко. Голмайсторите на Арсенал бяха Мартин Одегард, Джейдън Богъл (о.г.), Габриел Мартинели, Кай Хаверц и прекрасният Деклан Райс.

През второто полувреме – след кратко и доста закъсняло усилие на Шефилд Юнайтед – Арсенал отбеляза отново, крайният защитник Бен Уайт помита в 10 000-ия гол на Арсенал във всички състезания от границата на наказателното поле с левия крак.

Можеше, честно казано, да е толкова много, колкото Арсенал искаше да бъде. Замените разбираемо бяха направени, за да предпазят играчите от умора и наистина всяка закъсняла агресия на Шефилд Юнайтед наруши донякъде потока и ритъма. Така отборът на Уайлдър избегна всякакво допълнително наказание.

На тъчлинията мениджърът на Блейдс все пак изглеждаше опустошен, човек, нуждаещ се от транспорт до дома и чаша чай. Проблемът е, че когато днес се появи на работа, ще го чакат същите играчи.

Тук проблемите му започнаха едва на втората минута. Жоржиньо прати Букайо Сака до линията отдясно и когато центрирането му не можа да бъде реализирано от Райс, топката се върна при него и той моментално удари гредата от ъгъл.

Кай Хаверц се записа, когато Арсенал вдигна бунт през първото полувреме на Брамал Лейн

Бен Уайт осигури шестия гол на Арсенал за вечерта точно преди края на часа в Шефилд

Много фенове на Шефилд Юнайтед избраха да напуснат по-рано, след като видяха, че техният отбор признава толкова лесно

Подкрепата на домакините въздъхна с облекчение, но моделът на беше настроена невероятна половина от футбола. Надписът вече беше на стената и беше изписан с огромни жълти и сини букви на Арсенал.

Първият гол падна в петата минута и беше същият като всички останали, които бързо последваха. Арсенал изнесе топката точно и бързо, а домакините стояха и го наблюдаваха. Без опити, без енергия, без бягане, без вяра. Без състезание.

Мартинели пусна Райс в пространството и ниското му центриране беше странично от Одегаард. В един момент от изграждането, Одегард беше маркиран от Вини Соуза, но когато топката пристигна, той просто беше оставен да влезе в пространството. На тъчлинията Уайлдър се обърна и изкрещя разочарованието си под дъжда.

Това беше перфектно начало за Арсенал и те продължиха оттам. В 13-ата минута защитникът на Юнайтед Богъл обърна ниско центриране на Сака към собствената си врата и след това, две минути по-късно, удар на Мартинели отляво влетя след хубава асистенция на левия бек Якуб Кивиор.

Крис Уайлдър се опита да промени формацията на своя отбор, за да спре потока от голове на Арсенал, но без успех

Топчиите на Микел Артета запазиха блестящата си форма и поддържаха темпото с лидерите в лигата

Уайлдър сложи Бен Осбърн и извади Оливър Норууд, докато той промени формацията на отбора си. Но потокът не се промени.

Вратарят на домакините Иво Гърбич спаси от Мартинели и след това от Хаверц, но когато Мартинели беше изтеглен в 25-ата минута, това само позволи на Хаверц да избяга в пространството и Германецът заби четвъртия гол в корнера.

Сега във въздуха в Южен Йоркшир витаеше бунт и до настъпването на интервала този стадион беше пълен с празен седалки. Наистина беше възхитително, че толкова много останаха и станаха свидетели на петия гол в 39-ата минута, Райс, стрелящ от пас на Сака.

Второто полувреме беше различно. За сравнение това не беше събитие. Уайт вкара красив гол малко преди изтичането на часа, но нямаше да има повече удари на камата на Арсенал. В края играчите на Шефилд Юнайтед бяха аплодирани от онези, които все още бяха на стадиона. Футболните привърженици наистина са забележителни понякога.